Monika Vodáková: Mé dojmy z premiéry dokumentu O zaniklé Karvinné

13.10.2018 (09:40) - aktualizováno: 13.10.2018 (09:55)
Karviná - Ještě jednou se vracíme k dokumentu O zaniklé Karviné. Tentokráte několik dojmů z premiéry od autorky dokumentu Moniky Vodákové. Mezitím proběhlo již několik repríz.

Byla to dlouho očekávaná chvíle a odměna za všechnu práci. Tedy, osobně jsem měla obavy, jelikož ty obavy jsou prostě před premiérou vždy. Člověk nikdy nemůže vědět, jak diváci film přijmou. Nemluvě o tom, že při stříhání jsem film viděla tisíckrát, tudíž být objektivní k vlastní tvorbě je těžké…Prožívala jsem opravdu napětí.

Během projekce jsem vnímala reakce lidí, kteří seděli přede mnou. To jsou vždy zajímavé okamžiky.

A je dobře, že se pak diváci zapojili do diskuze. Překvapilo mě, že projekce fotek se některým zdála krátká; řekla bych, že je to spíš profesionální deformace, mě se to zdálo zas příliš dlouhé. :-) Pokusím se to napravit.

Dotazy lidí byly zajímavé a podnětné. Některé padly až po diskuzi, ne každý chtěl mluvit před všemi. Někomu tam chybělo např. detailnější povídání o úzkorozchodné trati. Opravdu tak bohaté téma, jaké má karvinská historie, je těžké vměstnat do jednoho dokumentu. To spíše natočíme o něčem konkrétním nějaký další dokument. Dokument O zaniklé Karvinné je spíše celkové shrnutí, snaha o propagaci historie.

Překvapilo mě, že někdo měl i slzičky v očích. A tak vím, že to mělo smysl. :-)

Všechny nás nadchlo vyprodané kino a vzápětí i repríza. Nečekali jsme to. Jsme moc rádi, doufáme, že to posloužilo účelu. A bude sloužit dál.
Autor: pet
 
:: reklama
:: reklama
 
Z rubriky Kultura by Vás také mohlo zajímat:

O zaniklé Karvinné - nový filmový dokument

Karviná - V minulých týdnech se na plátno karvinského kina dostal dokument, který nenatočila sice profesionální filmová společnost, ale opakovaně plní kinosál. ... celý článek
 

Art Klapka natáčí

Karviná - Na začátku bylo nadšení zkusit zcela něco nového a tak vznikla Art Klapka (2013). První film s názvem Růže a meč, uvedený v několika kinech, mají za s... celý článek
 

Film Růže a meč

Karviná - Film o hledání lásky a smyslu života. O lidech, kteří mají rádi historii, zvláště středověk a rytířství. Děj se odehrává na Severní Moravě, především ... celý článek
 
Neděle 7. března 2021
svátek má Tomáš a zítra Gabriela
 
TIP: Vyberte si region (okresní město) či zvolte rubriku zpráv, popř. obojí a uložte do oblíbených. Nastavená URL adresa funguje jako filtr pro Vámi zvolený výběr zpráv.